Ρίμινι 1, 124 62, Χαϊδάρι, Αθήνα
pedattikon@gmail.com
+30 2105832228

Μαθήματα φοιτητών

ΔΕΥΤΕΡΑ 08.01.18 9:00-10:00 Εισαγωγή στην Παιδιατρική Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 08.01.18 13:00-14:00 Νευρολογική εκτίμηση παιδιού Α. ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΤΡΙΤΗ 09.01.18 9:00-10:00 Κλινική εξέταση νεογνού Ε. ΚΑΨΑΜΠΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 10.01.18 9:00-10:00 Πυρετός που παρατείνεται ή συχνά υποτροπιάζει Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 11.01.18 09:00-10:00 Nεανική ιδιοπαθής αρθρίτιδα Σ. ΜΠΟΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12.01.18 9:00-10:00 Διαγνωστικές εξετάσεις   αναπνευστικού Κ. ΠΡΙΦΤΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12.01.18 13:00-14:00 Αναφυλαξία και τροφική αλλεργία Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 15.01.18 9:00-10:00 Διατροφή παιδιού και βρέφους Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 15.01.18 13:00-14:00 Συχνές αγγειίτιδες (σύνδρομο Kawasaki, HSP) Ε. ΑΤΣΑΛΗ
ΤΡΙΤΗ 16.01.18 9:00-10:00 Νεογνικός ίκτερος Α. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17.01.18 9:00-10:00 Αφυδάτωση – οξεοβασική ισορροπία Α. ΓΑΛΑΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 18.01.18 9:00-10:00 Διαφορική διάγνωση κώματος Μ. ΓΙΩΡΓΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19.01.18 9:00-10:00
Λοιμώξεις ανώτερου αναπνευστικού
Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19.01.18 13:00-14:00 Προωρότητα Β. ΣΙΔΕΡΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ 22.01.18 9:00-10:00 Εμβόλια Ι Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 22.01.18 13:00-14:00 Εμβόλια ΙΙ Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΤΡΙΤΗ 23.01.18 9:00-10:00
Εκτίμηση βαρέως πάσχοντος παιδιού
Α. ΓΑΛΑΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 24.01.18 9:00-10:00 Κακοποίηση Α. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 25.01.18 9:00-10:00
Πνευμονία της κοινότητας
Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26.01.18 9:00-10:00
Η γενετική βάση της
Μενδέλειας κληρονομικότητας
Α. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26.01.18 13:00-14:00 Οξεία σπειραματονεφρίτιδα και νεφρωσικό σύνδρομο Β. ΑΣΚΗΤΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26.01.18 14:00-15:00
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ 29.01.18 9:00-10:00 Αναιμίες Ι. ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 29.1.18
9:00-10:00 Εκτίμηση αύξησης. Παιδί με κοντό ή υψηλό ανάστημα Α. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 31.1.18
9:00-10:00 Πυρετός χωρίς εστία (ΔΔ οξέως εμπυρέτου) Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 1.2.18
9:00-10:00 Λοιμώξεις ΚΝΣ Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2.2.18 9:00-10:00 Καρδιοπάθειες Α.Κ. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2.2.18 13:00-14:00 Διαφορική διάγνωση  λεμφαδενίτιδας Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2.2.18 14:00-15:00
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ 5.2.18
9:00-10:00 Γαστρεντερίτιδες Σ. ΦΕΣΣΑΤΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 5.2.18
13:00-14:00 Υποβιταμίνωση D Ε. ΑΤΣΑΛΗ
ΤΡΙΤΗ 6.2.18 9:00-10:00 Ανεπαρκής πρόσληψη βάρους Σ. ΦΕΣΣΑΤΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7.2.18 9:00-10:00 Φυματίωση Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 8.2.18 9:00-10:00 Βρογχικό άσθμα Κ. ΠΡΙΦΤΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9.2.18 9:00-10:00 Ακτινοδιαγνωστική νοσημάτων αναπνευστικού Ε.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9.2.18
13:00-14:00 Διαταραχές  συμπεριφοράς -αυτισμός Π.ΜΠΟΤΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9.2.18 14:00-15:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ 12.2.18 9:00-10:00 Συγγενής υποθυρεοειδισμός Α.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 12.2.18 13:00-14:00 Πρώιμη ήβη Α.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΡΙΤΗ 13.2.18 9:00-10:00 Πυρετικοί σπασμοί – Επιληψία Α.ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14.2.18 9:00-10:00 Ιδιοπαθής φλεγμονώδης νόσος εντέρου Σ.ΦΕΣΣΑΤΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 15.2.18 9:00-10:00 Μητρικό γάλα-Θηλασμός Π. ΜΕΞΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16.2.18 9:00-10:00 Ψυχοκινητική εξέλιξη βρέφους – παιδιού Π. ΜΠΟΤΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16.2.18 13:00-14:00 Σακχαρώδης διαβήτης τύπου Ι Φ. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16.2.18 14:00-15:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΤΡΙΤΗ 20.2.18 9:00-10:00 Οξύ κοιλιακό άλγος ή οξεία σκωληκοειδίτιδα Γ. ΒΑΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 21.2.18 9:00-10:00 Εφηβεία Α. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 22.2.18 9:00-10:00 Συγγενής υπερπλασία επινεφριδίων Φ. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23.2.18 9:00-10:00 Ακτινοδιαγνωστική νοσημάτων του πεπτικού συστήματος Ε.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ
 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23.2.18  13:00-14:00 Εξανθηματικά νοσήματα Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23.2.18 14:00-15:00  ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ 26.2.18 9:00-10:00  Κακοήθη νοσήματα παιδικής ηλικίας  Δ. ΔΟΓΑΝΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 26.2.18 13:00-14:00 Συγγενείς λοιμώξεις Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΤΡΙΤΗ 27.2.18

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 28.2.18

9:00-10:00

 

9:00-10:00

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

 

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

 

 

Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ

 

ΠΕΜΠΤΗ 1.3.18

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2.3.18

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 5.3.18

 

 

9:00-10:00

 

9:00-10:00

 

9:00-10:00

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ

 

 

 

 

 

 

X