Ρίμινι 1, 124 62, Χαϊδάρι, Αθήνα
pedattikon@gmail.com
+30 2105832228

Μαθήματα φοιτητών

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 23.09.19 9:00-10:00 Εισαγωγή στην Παιδιατρική Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΤΡΙΤΗ
24.09.19
9:00-10:00 Νευρολογική εκτίμηση παιδιού Α. ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ
25.09.19
9:00-10:00 Κλινική εξέταση νεογνού Ε. ΚΑΨΑΜΠΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ
26.09.19
9:00-10:00 Εξανθηματικά νοσήματα Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
27.09.19
09:00-10:00 Διατροφή παιδιού και βρέφους Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ
30.9.19
9:00-10:00 Προωρότητα Β. ΣΙΔΕΡΗ
ΤΡΙΤΗ
01.10.19
9:00-10:00 Πυρετός που παρατείνεται ή συχνά υποτροπιάζει Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ
02.10.19
9:00-10:00 Βρογχιολίτιδα Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ
03.10.19
9:00-10:00 Λοιμώξεις ανώτερου αναπνευστικού Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
04.10.19
9:00-10:00 Διαφορική διάγνωση  λεμφαδενίτιδας Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ
07.10.19
9:00-10:00 Διαγνωστικές εξετάσεις αναπνευστικού Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΤΡΙΤΗ
08.10.19
9:00-10:00 Ιδιοπαθής φλεγμονώδης νόσος εντέρου Σ. ΦΕΣΣΑΤΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ
09.10.19
9:00-10:00 Νεογνικός ίκτερος Α. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 10.10.19 9:00-10:00 Ανεπαρκής πρόσληψη βάρους Σ. ΦΕΣΣΑΤΟΥ 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11.10.19 9:00-10:00 Μητρικό γάλα-Θηλασμός Π. ΜΕΞΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ 14.10.19 9:00-10:00 ΗΜΕΡΙΔΑ ΕΜΒΟΛΙΩΝ Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
(εφημερία)
ΤΡΙΤΗ
15.10.19
9:00-10:00 Αφυδάτωση – οξεοβασική ισορροπία Α. ΓΑΛΑΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16.10.19 9:00-10:00 Συχνές αγγειίτιδες (σύνδρομο Kawasaki, HSP) Ε. ΑΤΣΑΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 17.10.19 9:00-10:00 Εκτίμηση αύξησης. Παιδί με κοντό ή υψηλό ανάστημα Β. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18.10.19 9:00-10:00 Ψυχοκινητική εξέλιξη βρέφους – παιδιού Π. ΜΠΟΤΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 21.10.19 9:00-10:00 Kυστική Ίνωση Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 21.10.19 13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΤΡΙΤΗ
22.10.19
9:00-10:00 Η γενετική βάση της
Μενδέλειας κληρονομικότητας
Α. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 23.10.19 9:00-10:00 Αναφυλαξία και τροφική αλλεργία Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 24.10.19 9:00-10:00 Πυρετός χωρίς εστία (ΔΔ οξέως εμπυρέτου) Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 24.10.19 13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25.10.19 9:00-10:00 Βρογχικό άσθμα Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΤΡΙΤΗ 29.10.19 9:00-10:00 Εάν δεν είναι αρθρίτιδα, τι είναι; Λ. ΦΩΤΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 30.10.19 9:00-10:00 Γαστρεντερίτιδες  Σ. ΦΕΣΣΑΤΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 31.10.19 9:00-10:00 Πνευμονία της κοινότητας Κ. ΔΟΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 31.10.19 13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 01.11.19 9:00-10:00 Φυματίωση Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ
04.11.19
9:00-10:00 Nεανική ιδιοπαθής αρθρίτιδα Λ. ΦΩΤΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ
04.11.19
13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΤΡΙΤΗ
05.11.19
9:00-10:00 Διαφορική διάγνωση  κώματος Μ. ΓΙΩΡΓΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 06.11.19 9:00-10:00 Συγγενείς καρδιοπάθειες Α. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 07.11.19 9:00-10:00 Διαταραχές συμπεριφοράς -αυτισμός  Π. ΜΠΟΤΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 07.11.19 13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08.11.19 9:00-10:00 Εκτίμηση βαρέως πάσχοντος παιδιού Α. ΓΑΛΑΝΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ
11.11.19
9:00-10:00 Κακοήθη νοσήματα παιδικής ηλικίας Δ. ΔΟΓΑΝΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 11.11.19 13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΤΡΙΤΗ
12.11.19
9:00-10:00 Πυρετικοί σπασμοί – Επιληψία Α. ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ
13.11.19
9:00-10:00 Πρώιμη ήβη Φ. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 14.11.19 9:00-10:00 Κακοποίηση Α. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14.11.19 13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15.11.19 9:00-10:00 Οξύ κοιλιακό άλγος ή οξεία σκωληκοειδίτιδα X. ΣΑΛΑΚΟΣ /Ν. ΖΑΒΡΑΣ/Ν. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ
18.11.19
9:00-10:00 Εφηβεία Α. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ
18.11.19
13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΤΡΙΤΗ
19.11.19
9:00-10:00 Σακχαρώδης διαβήτης τύπου Ι Φ. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 20.11.19 9:00-10:00 Αναιμίες Β. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 21.11.19 9:00-10:00 Λοιμώξεις ΚΝΣ Β. ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22.11.19 9:00-10:00 Ακτινοδιαγνωστική νοσημάτων αναπνευστικού Ε. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ
25.11.19
9:00-10:00 Συγγενής υπερπλασία επινεφριδίων Φ. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 25.11.19 13:00-14:00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
ΤΡΙΤΗ
26.11.19
 9:00-10:00 Οξεία σπειραματονεφρίτιδα και νεφρωσικό σύνδρομο  Ε. ΣΤΕΦΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27.11.19  9:00-10:00  Ουρολοίμωξη  Ε. ΣΤΕΦΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 28.11.19  9:00-10:00  ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ  Α. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29.11.19  9:00-10:00  ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΕΣ

X